Зберігати вантаж, що потребує певного температурного режиму, досить важко. Адже при недотриманні умов зберігання ваш бізнес втрачає мільйони, вантаж псується, партнери анулюють домовленості. Все це відбувається через недбале ставлення до використання власних ресурсів, а особливо - власного сервісу.

Подбай про власний сервіс - і споживач подбає про твій прибуток!

Якщо ви займаєтесь перевезеннями вантажів, що потребують певного температурного режиму, напівпричіп-рефрижератор – саме той вид техніки, який вам потрібен. Він не просто задовольнить потреби ваших партнерів, допоможе вам надавати якісні послуги та сервіс з перевезення вантажу, але й стане джерелом стабільного прибутку. 

Що таке рефрижератор?

Рефрижератор побудований за принципом холодильника. Він використовується для перевезення продуктів харчування та іншого вантажу, що потребує певного температурного режиму чи спеціальних умов зберігання. За своєю суттю, це ізотермічний фургон із сандвіч-панелей з вмонтованим холодильним обладнанням, обшитий дюралюмінієвими листами чи оцинкованим залізом для забезпечення максимальної термоізоляції. Всередині рефрижератора підтримується постійна температура від +25°C до -25°С. Вантажопідйомність цієї причіпної техніки варіюється від 1,5 до 30 т, а об’єм  - від 60 до 92 м3. Мінімальної чи максимальної відстані, на яку можна перевозити вантаж, не існує.

 

Як працює рефрижератор?

1)  Тепло - це форма енергії 
2)
 Енергія тепла переміщається від теплих об'єктів до холодних.
3)
 Холодогент - газ при кімнатній температурі і атмосферному тиску 
4)
 При стисненні газоподібний холодоагент стає рідиною 
5)
 При зменшенні тиску холодогент стає газом 
6)
 Холодогент знаходиться в замкнутій системі, проходячи повний цикл 
7)
 Коли рідина перетворюється в газ, вона поглинає тепло, поступово нагріваючись, при цьому все, що знаходиться навколо поступово охолоджується. 
8)
 Коли газ перетворюється в рідину, він віддає тепло, охолоджуючись, але нагріваючи при цьому те, що знаходиться навколо.

Ізотермічні фургони для підприємства: варто чи не варто?

Ізотермічні фургони використовуються для перевезення різних вантажів, що потребують захисту від зовнішніх температурних впливів. Розраховані вони на експлуатацію при температурі  від -40 °С до +40 °С, відносній вологості повітря 80%. Ізотермічни фургони можуть бути однооб'ємними, мультитемпературними (з термоперегородками), багатодверними, призначеними для перевезення м'ясних туш, мати вбудовані стелажі, профілі для кріплення вантажу, бічні двері, ролети для перевезення напоїв. Існують і кузови для різної глибини заморозки.

Найпростіша тонкостінна термобудка, виготовлена з сендвіч-плити завтовшки 50 мм, розрахована на підтримку температури від +12 ° до -10 ° С. Таких параметрів достатньо, наприклад, для перевезення охолоджених та слабозамороженних продуктів (в т.ч. молочної продукції та ковбасних виробів) класу FNA відповідно до міжнародного стандарту ATP.

Ізотермічний фургон без рефрижератора - це виключно пострадянський винахід, який у розвинених країнах навіть не має права на існування.Тим не менш, деякі перевізники, що працюють на внутрішніх лініях, перевозять середньозаморожені продукти в ізотермічних фургонах без рефрижератора. Таке, звичайно, можливе та тільки при дотриманні цілого ряду умов: хорошою термобудки, попередньої заморозки продукту, максимального заповнення внутрішнього простору, рейсу порівняно невеликої тривалості (влітку - в межах 8-10 годин) та одночасного вивантаження всієї партії товару.

Як бачимо, винаходи цивілізації здатні не лише дивувати. Іноді вони стають опорою промисловості, виробництва, сервісного обслуговування. Як наприклад, рефрижератор (ізотерм). Не дарма кажуть: прагни кращого і успіх обов’язково тобі посміхнеться.