Класифікація самоскидів. Переваги та недоліки при використанні

Самоскид - вантажний автомобіль з кузовом, що механічно (як правило, гідравлічно) нахиляється для вивантаження вантажу. Окрім авбомобілів Ви також можете придбати самоскидний напівпричіп Шварцмюллер у офіційного в Україні представника.

Автомобілі-самоскиди  мають різну  вантажопідйомність. Вибір самоскидів  тієї чи іншої вантажопідйомності залежить від дорожніх умов, властивостей перевезених вантажів, фронту навантажувальних та розвантажувальних робіт, партії перевезених вантажів і місткості ковша екскаватора або бункера, за допомогою яких їх завантажують. При масовому перевезенні сипких будівельних матеріалів більш ефективно застосовувати самоскиди з вантажопідйомністю   5-7 т. Вантажопідйомність  самоскидів   для   перевезення каменю або скельної породи залежить від умов маневрування і якості дорожнього покриття і становить 5 - 25 т. При масових перевезеннях   цих вантажів застосовуються самоскиди особливо великої вантажопідйомності до 100 т і більше.

Оскільки допустима загальна маса транспортного засобу диктується законодавством, питання власної ваги самоскиду має дуже важливе значення.

Самоскиди класифікуються залежно від умов перевезень і видів перевезених вантажів, по   пристосованості кузова, напрямку звалювання вантажу, за принципом дії підйомного механізму.

За пристосованості кузова самоскиди бувають:

  • універсальні;
  • призначені для перевезення   різних   сипучих   і   напіврідких   вантажів   (будівельні   та   сільськогосподарські самоскиди, що відрізняються один від одного в основному обсягом кузова );
  • і кар'єрні - для масових перевезень руди , скельних і сипучих вантажів з кар'єрів.


Для забезпечення швидкого розвантаження застосовують різні самоскидні пристрої,встановлені на різних типах  рухомого  складу (автомобілях, причепах і напівпричепах).

У напрямку звалювання вантажу самоскиди бувають з розвантаженням назад, на один бік,  обидва боки, обидва боки назад, вперед, під кузов, назад або на бік з попереднім підйомом кузова (розвантаження у вагони, штабеля, на літаки та ін.).

Самоскид має такі переваги використання:

  • добра схоронність (кількості і якості) вантажів у процесі перевезення;
  • більш висока механізація вантажно -розвантажувальних робіт;
  • більш повне використання вантажопідйомності;
  • можливість перевезення специфічних видів вантажів (наприклад, рідких або довгомірних);
  • зниження витрат на тару та експедитора;
  • відвищення безпеки та поліпшення санітарно-гігієнічних умов перевезень .    


Однак, самоскиди, як правило, мають трохи більшу масу і гірші експлуатаційні  якості (насамперед, тягово- швидкісні ), а також менший коефіцієнт використання пробігу і більш високу вартість. Проте при комплексній оцінці переваги самоскидів очевидні.

Уся техніка, яка представлена в нашому каталозі - це продукція відомої у всій Європі австрійської компанії Schwarzmueller Group. Ми реалізуємо техніку комерційного призначення без посередників, тому у нас приємні ціни на весь асортимент товарів. У нас Ви знайдете самоскиди, цистерни, тентові та бортові напівпричепи, транспорт з рухомою підлогою та багато інших товарів. У нас Ви зможете підібрати надійну техніку для вирішення будь-яких бізнес-потреб.