Які існують вимоги для транспортування нафтопродуктів?

Оскільки нафтопродукти належать до вибухонебезпечних речовин, до їх транспортування треба ставитись надзвичайно відповідально та обережно. Величезну роль у цьому відіграють цистерни, у яких перевозиться продукт. Якщо Ви бажаєте придбати якісний, надійний та сертифікований транспорт, завітайте на сайт офіційного представника Schwarzmuller Group в Україні. У асортименті Ви знайдете не тільки цистерну для нафтопродуктів купити, а й причепи та напівпричепи, які доступні для оренди та купівлі.

До перевезення вантажів і відходів зі статусом небезпечних, як і до будь-якого іншого виду перевезень, визначеного ліцензійними умовами (постанова Кабміну від 2 грудня 2015 року за номером 1001) ставляться загальні та спеціальні вимоги. За правильну організацію процесів перевезення відповідає уповноважений ( консультант) з організації безпечного перевезення вантажів зі статусом небезпечних.

Дана вимога передбачена ліцензійними умовами в сфері перевезень, які також містять і ряд критеріїв, яким повинен відповідати уповноважений.

Його статус по відношенню до перевізника небезпечних вантажів може бути наступним:

  • власник (в тому числі співвласник);
  • керівник;
  • акціонер;
  • найманий працівник.

Іншою важливою вимогою до уповноваженого є наявність свідоцтва про підготовку і складання іспиту у відповідності до Угоди ДОПНВ (Європейської Угоди, якою регулюється міжнародне перевезення дорогами небезпечних вантажів) датованої 30.09.1957.

У зв’язку з виконанням консультантом своєї діяльності, за перевізником небезпечних вантажів закріплюється обов’язок зберігати всі документи, що містять записи про проведення таких технологічних операцій, як технічний огляд і ремонт тягача, цистерни тощо.

Оскільки перевезення небезпечних вантажів і відходів є потенційно небезпечним для життя та здоров'я людей (та для навколишнього середовища), а саме людський фактор є найімовірнішою причиною аварій, чинне українське та міжнародне законодавство ставить доволі серйозні і чіткі вимоги до персоналу, який працює з такими категоріями вантажів. Цими вимогами є відсутність медичних протипоказань, проходження інструктажів, вміння надавати першу медичну допомогу, відповідне водійське посвідчення та стаж водіння, відповідний вік, а також потрібно пройти необхідне навчання і отримати свідоцтво (навчання проводиться за класами небезпечних відходів).

Перед тим, як приступати до проходження навчання з перевезення небезпечних речовин, потрібно однозначно впевнитись чи можна віднести заплановані до перевезення грузи до такої категорії.

Автоперевезення нафтовантажів здійснюються в автомобільних цистернах, а також у тарі (нафтопродукти – в контейнерах, бочках, каністрах, бідонах; зріджені вуглеводневі гази – в балонах).

Автоцистерни, у котрих перевозять нафтопродукти, оснащуються таким обладнанням: патрубком для наливання нафтопродукту, дихальним клапаном, покажчиком рівня, клиновою швидкодіючою засувкою для зливання палива, двома шлангами з наконечниками і насосами з механічним приводом. Об’єм окремих автоцистерн досягає 25 м3. Усередині цистерни встановлені поперечні й поздовжні хвилерізи для зменшення сили ударної хвилі рідини під час руху автомобіля.

Для забезпечення пожежної безпеки на автоцистернах установлюють вогнегасники і пристрої для заземлення цистерн і шлангів з метою відведення статичної електрики, яка може утворитися під час зливно-наливних операцій з нафтопродуктами.

У практиці нафтонавантажувального автотранспорту широко застосовують цистерни на автопричепах, що підвищує ефективність використання цього виду транспорту.

Тому якщо Ви займаєтесь транспортуванням нафтопродуктів, для початку переконайтесь у наявності всіх вищезазначених вимог і тоді завітайте на наш сайт, щоб вибрати необхідний Вам товар.